Często, zmęczeni codzienną bieganiną marzymy o wrażeniach i tajemnicach w których nie mamy bezpośredniego udziału. Chcemy tylko obserwować i analizować, bez obaw, że dotkną nas konsekwencje niezwykłych przygód.

Doskonałym wyjściem w takiej sytuacji jest dobry, czytelniczy thriller bądź kryminał. Z pomocą śpieszy nam zdolna Alicja Sinicka, autorka książki “Obserwatorka“, wydanej w 2020 nakładem Wydawnictwa Kobiecego. To już kolejna, wysoko oceniana pozycja na koncie kobiety.

Niezwykły zbieg okoliczności

Życie nie zawsze jest kolorowe, czasem pisze prawdziwie nieprzewidywalne i mroczne scenariusze.

Iza i Arek znali się od dawna. Przyjaciele z dzieciństwa, wychowani na jednym osiedlu, w dwóch, skrajnie różnych światach, pozornie do siebie niepasujących. Ona – w skromności i ubóstwie i on – w pięknym domu, mężczyzna został wręcz stworzony do osiągnięcia sukcesu.

Po wielu latach, drogi dwójki krzyżują się ponownie, w miejscu dość nietypowym, jest nim szpital w Oławie. Pobita Iza trafia na tamtejszą izbę przyjęć, gdzie pracuje doktor Arkadiusz Milski. Mężczyzna jest obecnie w nie najlepszym stanie. W niedawnym czasie, w wypadku, stracił swoją partnerkę.

Czy spotkanie Izy i Arka na pewno jest dziełem przypadku?

Po pewnym czasie dawne uczucia zaczynają odżywać, a nawet się…wzmacniać. Między dwójką ponownie nawiązuje się nić porozumienia, a ich relacja zdecydowanie nabiera rozpędu. Oboje czują że mogą być dla siebie lekarstwem na zranione serce.

“Jeśli zadbasz o potrzeby drugiego człowieka, będzie jadł ci z ręki”

Niestety, życie nie wygląda jak bajka i szczęście pary nie trwa zbyt długo. Nieznajomy pragnie pokrzyżować ich plany. Iza zaczyna otrzymywać tajemnicze wiadomości na facebooku, zaś pod swoimi drzwiami znajduje kwiaty.

Ktoś ją obserwuje, śledzi na każdym kroku, wyraźnie chce wzbudzić w niej niepokój.

Tylko kto i dlaczego? Czy na pewno jest to jedynie zbieg okoliczności? Co wspólnego z tym ma Arek? Czy kochające ramiona zawsze są bezpiecznym schronieniem?
Wszystko to wyjaśni się na kartach powieści, jednak nie od razu! Niektóre tajemnice muszą być odkrywane powoli…

“Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia.”

Los nie jest uczciwy, a sprawiedliwość często zdaje się odwracać wzrok gdy najbardziej potrzebna. “Obserwatorka”  to fantastyczny, porywający i mrożący krew w żyłach kryminał. Z pewnością ciężko jest się od niego oderwać, a po ukończeniu wywołuje w czytelniku tęsknotę. By ją zaspokoić polecamy inne książki Alicji Sinickiej – “Ludzie potrafią latać, “Stażystka” oraz cykl “Oczy wilka”.

Książka freepik - pl.freepik.com